مزایای پنجره های ترمال بریک

مزایای پنجره های ترمال بریک – از آنجا که فلز آلومینیوم ، فلز هادی برق و حرارت به حساب می آید پس در پروفیل های اختصاصی، حرارت می تواند از طریق بدنه پروفیل منتقل شود.

حتی با وجود اینكه سه نقطه هوابندی وجود دارد ، این حرارت تبادل شده بسیار ناچیز است ولی با همه اینها بهینه بودن مهمترین مسیله می باشد.

حالا راه حل این مشكل چیست؟ با جدا کردن قسمت داخلی و خارجی پروفیل به وسیله یک ماده عایق میتوان مشكل را حل کرد. در واقع میتوان گفت ترمال بریک یا پروفیلهای حرارتشكن از رده پروفیلهایی هستند که با استفاده از نوارهای پلی آمید یا پیویسی قسمت داخلی پروفیل را از قسمت خارجی آن جدا می کنند.
البته نكته مهم که باید یاداوری کرد این موضوع می باشد که نوارهای پلی آمید از نوارهای PVC بسیار بهتر و مناسبتر هستند زیرا ماندگاری بالاتری دارند. نکته دیگر  اینکه با محاسباتی که انجام شده با وجود قیمت بالاتر پروفیل های ترمال بریک نسبت به پروفیل های اختصاصی ، این پروفیل ها می توانند حداکثر در بازه زمانی 5 ساله هزینه های خود را برگردانند.

مزایای پنجره های ترمال بریک

رسانایی آلومینیوم

همانطور که قبلا اشاره شد آلومینیوم رسانای خوبی از گرما و سرماست و می تواند گرمای زیادی را از طریق در و پنجره از دست بدهد، یا به دست آورد. درست است که الومینیوم به دلیل مقاومت بالا و سختی زیاد به عنوان ماده اولیه در ساخت در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما رسانا بودن بالای این فلز ایراد بزرگی محسوب می شود.

برای حل این مشکل تیغه پلی آمید عایق در بین پروفیل دوخته میشود و ارتباط جداره بیرونی با جداره داخلی قطع میشود و پروفیل آلومینیوم، تبدیل به عایق یا همان ترمال بریک میشود.

با طراحی پنجره های ترمال بریک و عرضه ی آن به بازار تا حد زیادی ایرادات پنجره های آلومینیومی برطرف شدند.

پنجره ترمال بریک از فناوری های پیشرفته ای برخوردار هستند که برای افزایش بهره وری انرژی و عایق کاری نوین در ساختمانها مورد اسـتفاده قـرار میگیرند.
پنجره های آلومینیومی ترمال بریک ، پنجره هایی هستند که در ساخت آنها از دو فریم آلومینیومی استفاده شده است. این پنجره ها دارای یک مانع بین قسمت های داخلی و خارجی هستند تا از هدر رفت انرژی حرارتی از طریق آلومینیوم جلوگیری کنند.

برای اطلاع از قیمت درب و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *