خرید درب و پنجره

خرید درب و پنجره  – انرژی سرمایشی و گرمایشی که از طریق پنجره های واحدهای ساختمانی در ایالات متحده آمریکا هزینه میگیرد حدود 21 میلیارد دلار در سال می باشد، که این رقم حدود 22 درصد هزینه گرم کردن و خنک کردن ساختمانها در ایالات متحده آمریکا می باشد.
به منظور آگاهی هرچه بیشتر از نحوه عملکرد پنجره تولید بار حرارتی و سرمایشی ساختمان عملکرد یک لایه شیشه مطابق با توصیه انجمن مهندسان تاسیسات آمریکا شرح داده میشود. شکل 1 تبادل انرژی در یک لایه شیشه را نشان میدهد.

خرید درب و پنجره

همانطور که در شکل بالا ملاحظه میگردد حرارت اکتسابی از تشعشع به طور کامل به محیط داخل منتقل نشده و قسمتی از آن به محیط خارج منعکس میشود. انتقال هدایتی و تشعشعی نیز براساس اختلاف درجات حرارت محیط خارج و داخل انجام می گیرد.

انواع پنجره ها

پنجره ها بطور کلی به دو دسته تک لایه و چند لایه تقسیم میشود. در این پنجره ها شیشه ها به صورت زیر می تواند قرار گیرد. گروه پنجره های تک لایه عبارتند از:

  • پنجره با شیشه یک لایه معمولی (در حال حاضر از ایران شیشه ها به علت انتقال حرارت زیاد آن در کشورهای صنعتی و پیشرفته به ندرت استفاده می شود).
  • شیشه با پوشش مخصوص
  • شیشه های جذب کننده حرارت ( شیشه های رنگی )
  • شیشه های با پوشش منعکس کننده

خرید درب و پنجره  – شیشه های چند لایه شامل شیشه های دو لایه و سه لایه می شوند. بین لایه های شیشه ها معمولا هوا و یا گاز آرگون قرار میگیرند. ضخامت فضای بین لایه ها از نظر ضریب انتقال حرارت بسیار مهم می باشد ، چون ضخامت های بیشتر از 1/6 سانتیمتر و کمتر از 1/3 مقاومت کمتری نسبت به ضخامت های بین 1/3 تا 1/6 سانتی متر دارند.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *