رنگ دکورال پنجره های ترمال بریک

سیستم Decoral


سیستم Decoral جدیدترین نوآوری در پایان استفاده از چوب در سراسر جهان می باشد.

جلوه های بسیار زیبای طرح چوب بر روی آلومینیوم و قابلیت استفاده در مکانهای مختلف اعم از ساختمان های مسکونی ، تجاری و اداری از مزیتهای این سیستم می باشد.

طرح چوب آلومینیوم یک راه حل منطقی، با دوام، و مقرون به صرفه جهت ایجاد ساختارهای سنتی می باشد.
دکورال فرایندی برای تزئین و زیبایی پروفیل و ورق آلومینیوم است که براساس فرآیند تصعید، که خود یک فرایند شیمیایی فیزیکی است که ماده را از فاز جامد به فاز گاز انتقال می دهد، انجام می شود.

این فن آوری، فرآیند انتقال حرارت نیز نامیده می شود. فرآیند دکورال نیز می تواند به سایر مواد (فلز، شیشه، پلاستیک، سرامیک) گسترش یابد، موادی که قابلیت مقاومت در دمای حدود 200 درجه سانتیگراد ، بدون تغییر شکل را داشته باشند.

از طریق فرایند دکورال طرحهای بی شماری مانند چوب، سنگ مرمر، گرانیت، طرحهای فانتزی، تصاویر طبیعی می توانند بر روی سطوح منتقل شوند.

رنگ دکورال پنجره های ترمال بریک

فرآیند رنگ دکورال

این پروسه بر روی قطعه آلومینیومی (اکسترود ، فرم داده شده ، ورقه و غیره) تحت مراحل زیر انجام می شود:
در واحد پوشش رنگ پودری ، پوشش پودر پلی اورتان با استفاده از تجهیزات و فرآیند استاندارد بر روی قطعه انجام می شود.

فرایند پوشش شامل سه مرحله است: پیش آماده سازی (کروماته کردن و شستشو) ، پاشش رنگ پودری، پخت رنگ در کوره.

لایه پوشش پودری سطح کار را برای جذب طرح آماده می کند و رنگ آمیزی قطعه با یک پوشش پودر پلی اورتان مخصوص، پوشش لایه پودری زمینه کار را برای جذب جوهر حرارتی آماده می سازد.
پس از خنک شدن قطعه، فیلم پلاستیکی انتقال حرارت با طرح مورد نظر بر روی کار قرار می گیرد و به دقت هوا گیری می شود که فیلم کاملا به جسم متصل شود.
قطعه کار پوشیده شده با فیلم وکیوم شده و در یک کوره مخصوص دکورال، در دمای بالا (بین 200 تا 320 درجه سانتیگراد) ، جایی که جوهرهای موجود در فیلم توسط عملیات تصعید به سطح کار منتقل می شود.
پس از انجام کار قطعه، از اجاق خارج می شود وفیلم به راحتی از سطح کار جدا می شود. جسم در حال حاضر به طور کامل تزئین شده و آماده تحویل به دیگر ایستگاه های کار (مانند برش مونتاژ برای پنجره ها و درها) و یا واحد های بسته بندی است.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *