درب و پنجره های آلومینیومی اختصاصی در مقایسه با درب و پنجره های UPVC

درب و پنجره های آلومینیومی اختصاصی در مقایسه با درب و پنجره های UPVC

درب و پنجره های آلومینیومی اختصاصی در مقایسه با درب و پنجره های UPVC

پروفیل های UPVC

با عنایت به گران بودن پروفیل های UPVC نسبت به ( PVC تفاوت قیمت 299 درصدی UPVC با ) PVC و اینکه %90 از درب و پنجره های در حال تولید به دلیل بحث های اقتصادی، PVC یا UPVC با مواد اولیه نامرغوب و ارزان هستند نه UPVC های دارای استاندارد های بالا و متریال مرغوب، لازم است با استفاده از تجربیات و دانش فنی متخصصین صاحب نظر در صنعت آلومینیوم موارد زیر در رابطه با مناسب نبودن پروفیل های PVC در مقایسه با پروفیل های آلومینیومی تولیدی با سیستم های اختصاصی غیرترمال و ترمال بریک در ساخت درب و پنجره مطرح گردد:

درب و پنجره های آلومینیومی اختصاصی در مقایسه با درب و پنجره های UPVC

  • ناسازگاری زیست محیطی PVC
    Vicat pointدر پروفیل PVC که نقطه میری شدن PVC در دمای 50 درجه سانتی گراد بوده و از دست دادن سختی و استحکام و در نتیجه شروع به نرم شدنPVC در این دما.
  • متنوع نبودن و محدودیت در رنگ پروفیل PVC.
  • شک و شکننده شدن پروفیل PVC بر اثر مرور زمان و بوجود آمدن پدیده Ageing.با توجه به اختلاف قابل ملاحظه دما در شیب و روز و انقباض و انبساط مداوم در بدنه پروفیل PVC که سبب ایجاد ترک های مویی بسیار ریز در سطح پروفیل می گردد.
  • زنگ زدن یراق آلات مورد استفاده در سیستم درب و پنجره های PVC و UPVC در اثر استفاده در مرور زمان با ایجاد خراش با توجه به وجود روکش PVC بر روی یراق آلات و استفاده از فلز غیر مقاوم در مقابل زنگ زدگی و اکسیبداسیون در تولید یراق آلات.
  • مقطع بزرگ و فاقد ظرافت پروفیل PVCو UPVCدر مقایسه سیستم های اختصاصی پروفیل های درب و پنجره آلومینیومی.
  • ناهمخوانی ضریب انبساط طولی پروفیل گالوانیزه بکار رفته در داخل پروفیل درب و پنجره های PVC و .UPVC
  • PVC به ازای هر 10 درجه سانتیگراد 6/1 میلی متر منبسط می شود در حالیکه ضریب انبساط طولی در آلومینیوم 48/0 میلی متر است بطوریکه در دمای متوسط گرم (38 درجه سانتیگراد) آلومینیوم کمتر از 2 میلی متر و PVC بیش از 6 میلی متر منبسط می شود.
  • ضریب الاستیسیته در آلومینیوم 70000Kg/cm2 است در حالیکه این ضریب در 28000PVC Kg/cm2، می باشد. مشاهده می شود که در پروفیل PVC به منظور افزایش استحکام و مقاومت و جلوگیری از میری شدن از یک پروفیل گالوانیزه داخلی برای تقویت استفاده می شود.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *