انواع متفاوت پنجره دوجداره

پنجره دوجداره فرانسوی (دولنگه) French

پنجره فرانسوی در مواقعی که بخواهیم هر دولنگه کنار هم باز شود و ستون یا مولیونی در وسط وجود نداشته باشد استفاده می شود. معمولا در مواردی که احتمال عبور اشیا با عرض یا ارتفاع زیاد از پنجره دوجداره UPVC وجود دارد از بازشوی فرانسوی استفاده خواهد شد. نحوه باز شدن این نوع از پنجره به این صورت می باشد که دو لنگه توسط یک دستگیره که در وسط آن قرار داده شده است به کنار باز می شود.

پنجره دوجداره بالا بازشو یا کلنگی Tilt

پنجره کلنگی مانند پنجره تک حالته از یک جهت باز می شود ولی با این تفاوت که فقط از سمت بالا و به مقدار 30 درجه باز می شود. مدل با باز شو نیز مانند تک حالت بازشو از لحاظ قیمت ارزان هم بوده و مقرون به صرفه می باشد. این نوع برای مکانی که نیاز است درب و پنجره به حالت مورب باز شوند مناسب می باشد. به علاوه این مدل برای استفاده در مکان هایی که نیازی به تهویه در زمانی طولانی ندارند، نیز مناسب می باشد. پنجره دوجداره کلنگی معمولا برای سرویس های بهداشتی، حمام، راه پله و قسمت هایی که نیاز به تهویه و جریان هوا دارند استفاده می شود.

انواع متفاوت پنجره دوجداره

پنجره دوجداره دوحالته tilt & turn

از ویژگی های پنجره های دوجداره دوحالته بازشدن دو طرفه این نوع پنجره دوجداره  است به این صورت که در محور افقی تا 180 درجه و در محور عمودی تا 30 درجه باز خواهد شد که با چرخاندن دستگیره این عمل انجام می شود.

بدلیل استفاده از سیستم یراق در سه طرف لنگه بازشو، از نظر عایق بندی بهتر از یراق تک حالته (به ویژه در پنجره های بلند) عمل می کند. مهم ترین مزیت این نوع بازشو در پنجره دوجداره، استفاده از جریان هوا بدون کنار زدن پرده می باشد. در تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره بدون تخریب، معمولا از پنجره دوحالته استفاده می گردد.

برای اطلاع از قیمت درب و پنجره با بخش (تبریز) تماس حاصل فرمایید. ( ارسال به سراسر کشور – قیمت کارخانه)

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *