پنجره دوجداره ثابت

انواع بازشو در پنجره

در این مقاله در مورد پنجره دوجداره ثابت و انواع بازشو ها که در پنجره ها به کار می رود صحبت می کنیم. با توجه به ابعاد پنجره، کاربرد آن در ساختمان و نوع پروفیل مصرفی، حالت های بازشو نیز متغیر است و بنا به استانداردهای مورد استفاده در ساخت و اندازه یراق آلات و همچنین درخواست مشتری می توان از آنها استفاده کرد.

در قسمت زیر انواع بازشو های مختلف در صنعت درب و پنجره دوجداره بیان شده است :

پنجره دوجداره ثابت Fix

بدلیل ثابت بودن این پنجره ، در آن از هیچ نوع یراق آلاتی استفاده نمی شود و از لحاظ عایق بندی در صورت نصب صحیح، بهترین میزان عایق بندی را خواهد داشت. قیمت این نوع پنجره به سبب عدم استفاده از پروفیل بازشو و یراق آلات بسیار پایین خواهد بود.

مزایای پنجره ثابت

  • بهترین میزان دید بواسطه نبودن مولین
  • عایقی در برابر گرد و غبار
  • عایقی در برابر سرما و گرما
  • عایقی در برابر آلودگی صوتی

این مدل پنجره را می توان از پر مصرف ترین نوع پنجره دو جداره نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می گردد و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز کاربرد دارد.

پنجره دوجداره ثابت

پنجره دوجداره تک حالته یا لولایی Turn (تک لنگه) 

همانند پنجره های آهنی که تنها در یک محور و بصورت لولایی باز می شوند، پنجره تک حالته نیز تنها بصورت لولایی در محور افقی حرکت می کنند و بصورت بیرون بازشو و داخل بازشو استفاده می شوند. اقتصادی ترین بازشوی پنجره دوجداره بصورت تک حالته می باشد.
این مدل از بازشو ها برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که هیچ گونه مزاحمتی در مقابل آن ها وجود نداشته باشد. منظور از مزاحمت در اینجا وسیله هایی از قبیل پرده ها، وسایل منزل و سایر موارد می باشد.

ویژگی های پنجره های تک حالته

  • پایین بودن قیمت نسبت به بقیه بازشو ها
  • تغییر جهت (سش) یا بازشو از راست به چپ و یا از چپ به راست با کمترین زمان و قیمت و همچنین اجرا در محل
  • تعویض راحت لولا ها و یراق آلات درصورت نیاز

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *