پارامتر های عملکردی پنجره در جداره خارجی ساختمان

پارامتر های عملکردی پنجره در جداره خارجی ساختمان

پارامتر های عملکردی پنجره در جداره خارجی ساختمان

شاخص خورشیدی پنجره

شاخص خورشیدی پنجره ساختمان ضریبی است که بر اساس آن مقدار بهره گیری ساختمان از انرژی تابشی خورشید تعیین می شود.

ضریب عبور خورشیدی جدار نورگذر

ضریب عبور خورشیدی جدار نورگذر با نسبت انرژی خورشیدی عبور کرده از سطح نور گذر به انرژی خورشیدی تابیده شده به آن تعریف می گردد.

پارامتر های عملکردی پنجره در جداره خارجی ساختمان

تهویه طبیعی هوا از طریق پنجره

فراهم ساختن امکان تهویه یبیعی در ساختمان ها موجب تامین بهتر آسایش حرارتی و کاهش مصرد انرژی سیستم های مکانیکی می شود. تامین هوای تازه در داخل ساختمان از یریق بازشو ها امکان ایجاد تهویه طبیعی را در مواقع لزوم برای ساکنان فراهم می سازد. از طرفی وجود درزهایی در ایراد بازشوهای پنجره باعث نفوذ و تبادل هوای داخل و خارج گردیده که عدم کنترل آن ممکن است منجر به افزایش نیاز انرژی برای تامین سرمایش و گرمایش فضاهای داخلی ساختمان می شود.

انواع پنجره در ساختمان، از قاب های چوبی تا upvc

پنجره ها مهمترین عناصر نورگیری و تهویه برای فضاهای داخلی ساختمان هستند و در کنار آن نباید فراموش کنیم که تاثیر بسیار زیادی در آرامش روحی ساکنان نیز دارند. توجه به ویژگی ها، انواع فرمها و مصالح ساخت و ساز پنجره ها میتواند در شیوه کاربرد آن بسیار موثر باشد. در این بخش انواع پنجره ها از نظر جنس مصالح قاب مورد بررسی قرار خواهند گرفت. قبل از هر چیزی یادآوری میشتتود که همه مصالحی که معرفی خواهند شد قابلیت ساخت پنجره به صورت دو جداره و یا چند جداره را دارند.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *