تولید جهانی پنجره UPVC

تولید جهانی پروفیل UPVC

تولید جهانی پروفیل UPVC در حال حاضر حدود ٢,٢ میلیون تن در سال می باشد که بیانگر استقبال صنایع مصرفی در مناطق مختلف جهان است. رشد تولید این محصول بین سالهای ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٧ حدود ٣,٢ درصد می باشد. در جدول و نمودارهای زیر عرضه این محصول در مناطق مختلف جهان آمده است مصرف جهانی پروفیل UPVC در حال حاضر حدود ٢,٢ میلیون تن در سال می باشد که بیانگر اهمیت و جایگزینی این محصول در مناطق مختلف جهان است. رشد مصرف جهانی این محصول بین سالهای ٢٠٠٠ تا ٢٠٠٧ حدود ٣,٢ درصد می باشد. در جدول و نمودارهای زیر تقاضای این محصول در مناطق مختلف جهان آمده است.

تولید جهانی پنجره UPVC

در طی چند سال اخیر مجوزهایی که از طرف وزارت صنایع برای تولید پروفیل PVC و UPVC داده شده است حدود ١٤٠ مجوز بوده است. ولی اغلب این واحدها در طی چند سال متوالی هیچگونه پیشرفت فیزیکی نداشته اند. بنابراین در این بخش آمار واحدهایی که از سال ١٣٨٠ به بعد مجوز اخذ نموده اند و تاکنون پیشرفت فیزیکی بالای ١٥ درصد داشته اند مد نظر قرار گرفته است. بر این اساس ١٥واحد در سالهای آتی به بهره برداری خواهند رسید. مجموع ظرفیت کامل این واحدها حدود ٤٠ هزار تن در سال می باشد که بر اساس پیشرفت فیزیکی هر واحد و قرار گرفتن در ظرفیت کامل حدود ٤سال زمان لازم خواهد بود. تعرفه گمرکی مجزایی برای پروفیل UPVC وجود ندارد.
بنابراین عملا دسترسی به میزان واردات این محصول امکان پذیر نیست. در بازار داخل نیز انواع محصولات خارجی وجود دارد بنابراین قطعا این محصول یا به صورت قانونی یا غیر قانونی وارد کشور می شود. اغلب واردات این محصول از کشور ترکیه انجام می گیرد و این کشور در طی چند سال اخیر رشد زیادی در این زمینه داشته است. نکته جالب در مورد صنعت UPVC ترکیه این است که محصولاتی با کیفیت و قیمت بسیار پایین به بازار عرضه کرده است و بازار نسبتا خوبی را نیز بدست آورده است. بر اساس نظرات کارشناسان این صنعت ترکیه سالانه حدود ١١٣ میلیون دلار صادرات به کشور چین در زمینه پروفیل UPVC دارد که آمار قابل توجهی در این زمینه می تواند باشد. محصولات ترکیه در بازار داخل نیز به وفور وجود دارد ولی با مشکلاتی که در چند پروژه بزرگ مانند پروژه نواب که برای این محصول بوجود آمده است، استقبال عمومی از محصولات کشور ترکیه کاهش یافته است.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *