اطلاعاتی در مورد پنجره UPVC

معرفی پنجره UPVC

پنجره UPVC عایق معروف به پنجره دوجداره یا پنجره سه جداره به پنجره هایی گفته میشود که از دو یا سه قاب شیشه هایی که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده اند.
بین این دو یا سه شیشه هوا یا دیگر گازهای تک اتمی مانند آرگون، کریپتون یا زنون قرار گرفته که برای کاهش انتقال حرارت است. این پنجره ها از نظر انتقال حرارت نسبت به پنجره های فلزی عایقتر هستند در صورتی که فاصله دو شیشه زیاد باشد.
یک فروشنده شیشه در سال ۱۸۶۵ در شهر نیویورک پنجره دوجداره را اختراع کرد. ساخت در و پنجره ( UPVC) پنجره یو پی وی سی در اروپا حدود سال 1960 آغاز گردید. برای جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان از طریق پنجره و مزایای زیاد این نوع پنجره ها استفاده از در و پنجره UPVC رونق روز افزونی یافته است.

اطلاعاتی در مورد پنجره UPVC

ساختار پنجره UPVC

  • فریم

پروفیلی است که عموما به شکل L میباشد. این پروفیل پیرامون پنجره را احاطه کرده است. در اصل نگه دارنده اجزای داخلی پنجره و نقطه اتصال پنجره به ساختمان است. در این پروفیل قاعدتا از یک نوار آب بندی استفاده میشود. ولی گاهی از دو نوار که پشت سرهم قرار میگیرد نیز استفاده می کنند.
پروفیل فریم در ابعاد مختلف وجود دارد که کاربرد آنها بر اساس استانداردهای در و پنجره تعریف شده و متفاوت می باشد.

  • فریم قاب بازسازی
    نوعی فریم است که در کارهای تخریبی و پنجره های تعویضی استفاده میشود.
  • فریمهای خاص
    مبنای کاربرد آن متفاوت، ولی بسیار کم مصرف می باشند. در پنجره های کشویی، این پروفیلها حجیم تر و اکثرا به شکل U می باشند.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *