معرفی پنجره UPVC

معرفی پنجره UPVC

معرفی پنجره UPVC

پنجره UPVC عایق معروف به پنجره دوجداره یا پنجره سه جداره به پنجره هایی گفته می شود که از دو یا سه قاب شیشه ای که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده اند.مانند آرگون، کریپتون یا زنون قرار گرفته که برای کاهش انتقال حرارت است.
این پنجره ها از نظر انتقال حرارت نسبت به پنجره های فلزی عایق تر هستند در صورتی که فاصله دو شیشه زیاد باشد. یک فروشنده شیشه در سال ۱۸۶۵ در شهر نیویورک پنجره دوجداره را اختراع کرد. ساخت در و پنجره (UPVC پنجره یو پی وی سی) در اروپا حدود سال 1960 آغاز گردید.
برای جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان از طریق پنجره و مزایای زیاد این نوع پنجره ها استفاده از در و پنجره UPVC رونق روز افزونی یافته است.

معرفی پنجره UPVC

ساختار پنجره UPVC

  • فریم: پروفیلی است که عموما به شکل L می باشد. این پروفیل پیرامون پنجره را احاطه کرده است. در اصل نگه دارنده اجزای داخلی پنجره و نقطه اتصال پنجره به ساختمان است. در این پروفیل قاعدتا از یک نوار آب بندی استفاده می شود. ولی گاهی از دو نوار که پشت سرهم قرار می گیرد نیز استفاده می کنند. پروفیل فریم در ابعاد مختلف وجود دارد که کاربرد آنها بر اساس استانداردهای در و پنجره تعریف شده و متفاوت می باشد.
  • فریم قاب بازسازی:
    نوعی فریم است که در کارهای تخریبی و پنجره های تعویضی استفاده می شود.
  • فریم های خاص:
    مبنای کاربرد آن متفاوت، ولی بسیار کم مصرف می باشند. در پنجره های کشویی، این پروفیلها حجیم تر و اکثرا به شکل U می باشند.

پنجره ترمال بریک تهران و تبریز

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

1 Comment

  1. خامنه گفت:

    در زمینه تولید جزو برترین ها هستید سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *