پنجره های آهنی و آلومینیومی و ترمال بریک

پنجره های آهنی و آلومینیومی و ترمال بریک

پنجره های آهنی و آلومینیومی و ترمال بریک

این پنجره ها معایب زیادی دارند و استفاده از آن با اینکه مزایایی هم دارد اما به دلیل همان ایرادات زیاد، دیگر استفاده نمی شوند.

مزایایی که پروفیلهای آهنی دارند، این است که بسیار استحکام بالایی داشته و دفرمه نمی شوند و در مقابل ضربه تغییر شکل نمی دهند، همچنین به دلیل اینکه آهن را می توان رنگ کرد، قابلیت رنگ پذیری در بیشتر طیفهای رنگی دارند.

معایب پنجره های آهنی

پنجره های آهنی معایبی همچون وزن بالا دارند که حمل و نقل آن را دشوار کرده و به دلیل اینکه وزن کلی ساختمان را بالا می برند، در مقابل زلزله عملکرد خوبی ندارند.

آهن عایق دما نیست و باعث اتلاف انرژی و هدر رفتن آن می شود و همچنین آهن در برابر رطوبت خیلی زود دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شود.

پنجره های آهنی را  به سختی می توان درزگیری کرد و به این دلیل باعث نفوذ آب به داخل می شود.

قسمت پروفیل آهنی پنجره عایق صدا نیست و حتی اگر از شیشه های مناسب هم استفاده شود عملا کارایی ندارند.

پنجره های آهنی و آلومینیومی و ترمال بریک

پنجره های آلومینیومی

این پنجره ها از نظر کارایی و مزیتها، بین پنجره های چوبی و پنجره های UPVC قرار دارند و در زمانهای گذشته استفاده بالایی داشتند ولی دارای معایبی بودند که برای رفع آنها پنجره های ترمال بریک وارد بازار شدند.

مزایای پنجره های آلومینیومی

یکی از مزایای پنجره های آلومینیومی وزن سبک و مقاومت و دوام بالای آنها بود و حمل و نقل آنها آسانتر بود و همچنین در مقابل رطوبت و شرایط جوی مستحکم بودند.

همچنین می توان پنجره هایی نازک با حجم کم را از آنها تولید کرد ولی ایراداتی هم این پنجره ها داشتند.

معایب پنجره های آلومینیومی

یکی از این ایرادات بزرگ که پروفیلهای آلومینیومی به دلیل رسانا بودن فلز آلومینیوم دارند، هدر دارن انرژی می باشد که برای رفع این مشکل پنجره های ترمال بریک ظاهر شدند.

پنجره های آلومینیومی ترمال بریک

پروفیلهای این پنجره ها حالت دوجداره دارند چون تیغه های پلی آمید بین آنها قرار می گیرد و قسمت داخلی و خارجی پنجره را از هم جدا می کند و این کار باعث می شود که پروفیل تبدیل به ترمال بریک یا عایق شود.

همین کار باعث عایق در برابر صدا نیز می شود و مقاومت و طول عمر پنجره ها نیز بالاتر می رود ولی  طبیعتا قیمت آنها هم در برابر پنجره های آلومینیومی ساده نیز بالاتر می باشد اما این  افزایش قیمت کاملا به جا و منطقی می باشد و معایب پنجره های قدیمی آلومینیومی را دیگر ندارد.

درب و پنجره های کامپوزیتی و مزایا و معایب آنها

جهت دریافت قیمت پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *