ساخت درب و پنجره های UPVC

ساخت درب و پنجره های UPVC

ساخت درب و پنجره های UPVC

ساخت درب و پنجره های UPVC حدود سال 1960 در اروپا آغاز گردید. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش هزینه های تولید درب و پنجره چوبی، آهنی و آلومینیومی، استفاده از درب و پنجره UPVC رونق روز افزون یافت.

سهولت ایجاد تنوع در طرح و رنگ و استقامت فیزیکی و پایداری در برابر شرایط جوی متفاوت و همچنین قابل بازیافت بودن UPVC بکار رفته در ساخت این نوع درب و پنجره موجب تحول عمده ای در این صنعت گردیده، در ایران اولین بار در اواخر دهه 50 ، واحد تولید پروفیل و ساخت درب و پنجره UPVC حد فاصل شهرستانهای بندر انزلی و رشت احداث گردید. فرایند تولید پروفیل UPVC شامل دو مرحله اصلی می باشد.

  • مرحله میکس و آماده سازی مواد اولیه در دستگاه میکسر
  • مرحله شکل گیری و تولید پروفیل در دستگاه اکسترودر (Extruder)

 

ساخت درب و پنجره های UPVC

در مرحله اول  PVC و افزودنی های دیگر با درصد مشخص توسط دستگاه میکسر، ترکیب سرد و گرم میشوند. مواد ترکیب شده بین 14 تا 42 ساعت در دمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین رفته و دمای آن با دمای محیط یکسان گردد.

مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک وارد دستگاه اکسترودر میشود. پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و همچنین قسمت های کالیبراتور و تانکهای خنک کننده می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد معین برسد.
این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل متفاوت است که معمولا برای سیلندر 165تا 185درجه سانتیگراد و برای قالب بین 198 تا 201 درجه میتواند متغیر باشد. دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر همسو میباشد که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت سیلو به طرف قالب هدایت میکند.

سیلندر دستگاه

ساخت درب و پنجره های UPVC – سیلندر دستگاه شامل چهار قسمت میباشد که هرکدام به ترتیب وظیفه گرم کردن اولیه مواد، تبدیل مواد به شکل خمیری، خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده دارند.

پس از خروج پروفیل از قسمت کالیبره و تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک میشود. در نهایت پروفیل وارد قسمت برش شده و در ابعاد 6 متری برش و بسته بندی می شود.

جهت دریافت قیمت انواع درب و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *