مروری بر پنجره UPVC

پنجره UPVC

پنجره یو پی وی سی upvc پنجره ای است که برای ساخت قاب آن از پروفیلهای PVC استتفاده میشود که این پروفیلها به صورت حفره دار بوده و در نتیجه عایق حرارتی میباشند که جهت استحکام از یک ناودانی فلزی در داخل پروفیل استفاده میشود و به نام UPVC شناخته میشود. ماده ای پلاستیکی و قابل ارتجاع که مواد اصلی آن را نفت خام و نمک طعام تشتکیل می دهد. از نفت خام، اتیلن و از نمک، کلر بدستت می آید و از طریق پلیمریزاسیون کلر و اتیلن، وینیل کلراید با هم ترکیب و پلی وینیل کلراید یا بصورت خلاصه PVC بدست می آید.

امروزه PVC در کنار پلی اتیلن، پلی پروپلین و پلی استیرول به عنوان یک ماده استاندارد در زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد. با افزودن موادی مانند ضربه گیرها، کاهش دهنده های سرعت اشتعال یا متعادل کننده های گرما، پرکننده ها، کمک فرآیندها و روانکننده های داخلی و خارجی و در صورت نیاز رنگهای صنعتی و اکسید تیتانیوم (TiO2) به نفت خام و نمک طعام ماده جدیدی بدست می آید که هرچند که خمیر مایه آن PVC است اما خواص فیزیکی متفاوتی داشته و به آن ماده غیر پلاستیک یا UPVC اطلاق می شود.

مروری بر پنجره UPVC

کاربردها

این نوع پنجره ها در تمام ساختمانها اعم از تجاری، اداری، مسکونی و … قابلیت کاربرد دارند، بخصوص در ساختمانهایی که در حاشیه مناطق پر سر و صدا یا در مناطق سردسیر قرار دارند همراه با شیشه دو یا سه جداره به علت عایق صوت و حرارت بودن بسیار مناسبند. همچنین از درزبندی مناسبی همراه با یک سری نوار و زهوار لاستیکی برخوردار می باشند که عایق آلودگی های هوا نیز می باشد. 

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *