پنجره ترمال بریک

مصرف پنجره های ترمال بریک

پنجره ترمال بریک یکی از پیشرفته ترین فناوری هایی است که در منازل و ساختمان ها برای بهبود بهره وری انرژی و عایقکاری نوین استفاده میشود. در ساختن پنجره ترمال بریک از اکستروژنهای پلی آمید تقویت شده و دوجداره با فاصله های لبه گرم به عنوان موانع به کار می برند. طراحی پنجره ترمال بریک به نحوی است که اگر گرمای شدید و صداهای بلند وجود داشته باشد، عبور آنها را از یک طرف در یا پنجره به طرف دیگر به میزان حداقل می رسانند. از گذشته های دور سیستم ساخت پنجره تا به امروز تغییرات زیادی در مواد اولیه، نوع پنجره، ابعاد، نحوه نصب و غیره داشته و در عصر حاضر تولید پنجره ترمال بریک از جنس آلومینیوم رواج دارد. 

عنصر آلومینیوم برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت، اما استفاده از آن برای ساخت پنجره ترمال بریک و نمونه های دیگر امروزی، چندین سال زمان برد تا به ساختار فعلی برسد.
در دهه 1920 و 1930 معماران آمریكایی تمایل به حمایت از پنجره های بزرگتر در ســاختمانهای بلندتر خود جهت وارد کردن نور زیاد از طریق پنجره به داخل ساختمان و روشن کردن نور طبیعی محیط درونی داشتند؛ اما از جاییکه برای کنترل گرمای خورشیدی نیاز به سیستم خاصی هست، بنابراین مهندسان پروژه شروع به جایگزینی واحدهای شیشه عایق دوجداره در عوض واحدهای پنجره تک جداره قدیمی کردند. 

پنجره ترمال بریک

ترمال بریک چیست؟

 پنجره ترمال بریک را طبق تعریف رسمی انجمن ملی رتبه بندی پنجره ، می توان به عنوان پنجره ای که در آن، قاب و اجزای بازشوی پنجره به عناصر خارجی و داخلی تقسیم می شوند و توسط متریالی که هدایت حرارتی را کاهش می دهند به هم متصل هستند شناخت. به عبارت دیگر، ترمال بریک یا گرمابند، عایقی است که در سمت خارجی چارچوب سازه ها یا در و پنجره قرار میگیرد. این عایق مانع از جابه جایی حرارت می شود و برای جدا کردن سازه هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت پنجره ترمال بریک در تبریز

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

1 Comment

  1. Nader گفت:

    سلام خسته نباشید نمونه های داخل سایت که خیییلی عالیه.موفق باشید
    بی زحمت بفرمایید اگه کار یه خورده زیا شد (سفارشهات شخصی) امکان اقساطی شدن هزینه تمام شده امکان داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *