پنجره ترمال بریک

مصرف پنجره های ترمال بریک

پنجره ترمال بریک یکی از پیشرفته ترین فناوری هایی است که در منازل و ساختمان ها برای بهبود بهره وری انرژی و عایقکاری نوین اســتفاده میشود. در ساختن پنجره ترمال بریک از اکستروژنهای پلی آمید تقویت شده و دوجداره با فاصله های لبه گرم به عنوان موانع بــه کار می برند. طراحــی پنجره ترمالب ریک به نحوی اســت که اگر گرمای شــدید و صداهای بلند وجود داشته باشد، عبور آنها را از یک طرف در یا پنجره به طرف دیگر به میزان حداقل می رسانند. از گذشته های دور سیستم ســاخت پنجره تا به امروز تغییرات زیــادی در مواد اولیه، نوع پنجره، ابعاد، نحوه نصب و غیره داشــته و در عصر حاضر تولید پنجره ترمال بریک از جنس آلومینیوم رواج دارد. 

عنصر آلومینیوم برای اولین بار در اواخر قرن نوزدهم به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت، اما استفاده از آن برای ساخت پنجره ترمال بریک و نمونه های دیگر امروزی، چندین سال زمان برد تا به ساختار فعلی برسد.
در دهه 1920 و 1930 معماران آمریكایی تمایل به حمایت از پنجره های بزرگتر در ســاختمانهای بلندتر خود جهت وارد کردن نور زیاد از طریق پنجره به داخل ساختمان و روشن کردن نور طبیعی محیط درونی داشتند؛ اما از جاییکه برای کنترل گرمای خورشیدی نیاز به سیستم خاصی هست، بنابراین مهندسان پروژه شروع به جایگزینی واحدهای شیشه عایق دوجداره در عوض واحدهای پنجره تک جداره قدیمی کردند. 

پنجره ترمال بریک

ترمال بریک چیست؟

 پنجره ترمال بریک را طبق تعریف رسمی انجمن ملی رتبه بندی پنجره، می توان به عنوان پنجره ای که در آن، قاب و اجزای بازشوی پنجره به عناصر خارجی و داخلی تقسیم می شوند و توســط متریالی که هدایت حرارتی را کاهش می دهند به هم متصل هســتند شناخت. به عبارت دیگر، ترمال بریک یا گرمابند، عایقی است که در سمت خارجی چارچوب سازه ها یا در و پنجره قرار میگیرد. این عایق مانع از جابه جایی حرارت می شود و برای جدا کردن ســازه هایی که هدایت حرارتی بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نیاز به راهنمایی دارید ؟