انواع پنجره ها

انواع پنجره ها

انواع پنجره ها

اگر زندگی در یک خانه ی کم نور را تجربه کرده باشید حتما از اهمیت نور گیری فضا باخبر هستید. یک خانه با انواع پنجره های نامناسب چشم انداز، تهویه، زیبایی فضا، و ورود نور را مختل می کند. حتی از نظر روانی، محیط تاریک به تدریج میتواند باعث بیحالی و افسردگی شما شود.
پس توصیه می کنیم نقش پنجره ها در محل کار و زندگیتان را جدی بگیرید و حداقل برای انتخاب آن به اندازه مبلمان و لوسترتان وسواس به خرج دهید.

انواع پنجره ها

اجزای اصلی پنجره کدام هستند؟

  • فریم پنجره
  • شیشه پنجره
  • یراق آلات

برای جواب این سوال پاسخ های متفاوتی میتوانم به شما ارائه کنم. بگذارید بهتر بگویم، پنجره فقط یک تکه نیست. برای تولید آن چیزی که شما میبینید، قطعات مختلف پروفیل (فریم)، شیشه، درز، یراق آلات و غیره روی هم سوار می شوند تا پنجره ی نهایی به شما تحویل داده شود. پس بهتر است انواع پنجره را به تفکیک قطعات دسته بندی کنیم :

فریم پنجره: وقتی مردم از انواع پنجره صحبت می کنند منظورشان بیشتر جنس همین قاب است. فریم ها در انواع چوبی، آهنی، آلومینیومی، آلوود، موجود هستند.
شیشه پنجره : قسمت شیشه وظیفه عبور نور را دارد و در انواع شیشه های تک جداره، شیشه های دوجداره و شیشه های هوشمند و غیره تولید می شود  که امروزه شیشه دوجداره رایج ترین آنها است.
یراق آلات : وجود یراق آلات بیشتر به نحوه باز و بسته شدن پنجره برمی گردد. طبق مدلهای کشویی، دوطرفه، کلنگی، محوری و غیره یراق آلات متفاوت به کار برده می شود.

اجزای اصلی پنجره سه مورد بالا هستند که در ادامه راجع به هر کدام از آنها توضیح می دهیم. البته بخشهای جزئی دیگری مانند لاستیک درز گیر هم در پنجره به کار گرفته می شود اما تاثیر خاصی در مدل و انواع پنجره ایجاد نمی کنند.

اگر قصد خرید پنجره دارید و از انواع پنجره و مزیت ها و قیمت هر کدام نیاز به راهنمایی دارید می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش تبریز تماس بگیرید

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *