شیشه های پنجره

انواع شیشه های پنجره

شیشه های پنجره – برای کامل کردن اطلاعات در زمینه انتخاب بهترین پنجره، خوب است مروری بر انواع شیشه ها نیز داشته باشیم. همانطور که اشاره کردیم شیشه در انواع تک جداره، دو جداره و هوشمند موجود است:

شیشه ساده (تک جداره)

این شیشه ساده تک جداره اولین و ساده ترین نوع برای استفاده در پنجره است. ضخامت آن متنوع است و معمولا از ۲ تا ۲۰ میلیمتر تولید میشود. شیشه های تخت در انواع مشجر، رفلکس و … نیز موجودند. از مدلهای مشجر و طرحدار معمولا برای محدود کردن دید در نواحی خصوصی خانه استفاده میشود .مدل رفلکس و انعکاسی هم به کمک اضافه کردن یک ماده پوششی روی شیشه تخت ساخته میشود. این شیشه در روز نور خارجی را بازتاب داده و باعث کاهش نفوذ نور خورشید میشود و در شب به صورت برعکس همین حالت عمل میکند.

شیشه های پنجره

شیشه دوجداره

بهترین انواع شیشه برای استفاده در ساختمان مدلهای دو و حتی چند جداره هستند. مهمترین برتری دوجداره ها نسبت به مدلهای معمولی، مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت و آلودگی صوتی است.
خانه فضای سکونت و آرامش ما است، و قطعا قابلیت عایق صوتی ویژگی مهمی به حساب می آید. در شیشه دو جداره، دو شیشه مجزا در کنار یکدیگر قرار میگیرند و در فضای بین آنها گاز بی اثر تزریق میشود. نتیجه این
سیستم گرمای بیشتر در زمستان، سرمای مطلوب در تابستان و عدم انتقال صوت است.

عایقبندی شیشه ها

یکی از بزرگترین مزیت های استفاده از شیشه های دوجداره و شیشه های سه جداره به جای تک جداره عایق بندی می باشد. این بهینه ساطی عایق هم از لحاظ دما و هم از لحاظ صوت کاربرد دارد.

به این معنی که استفاده از دو یا چند لایه شیشه می توان عایق بندی پنجره را بیشتر نمود.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *