خرید پنجره مناسب

پنجره مناسب

عوامل اصلی انتخاب یک پنجره مناسب ضریب انتقال حرارت ( ضریب U ) ضریب کلی حرارت اکتسابی خورشید و قابلیت هدایت نور به داخل ساختمان می باشد. عوامل دیگری از جمله آب بندی قطعات پنجره که مانع ورود نفوذ هوا به داخل محیط ساختمان می گردد نیز در انتخاب پنجره مناسب دخالت دارند.

پنجره های دو جداره شامل دولایه است که بین آنها از گاز آرگون پرشده است. لایه داخلی دارای پوشش با ضریب E بسیار پایین است. پوشش مخصوص باعث میشود که امواج تشعشعی مادون قرمز که عمدتا از طرف اجسام گرم به سرد حرکت میکند در فصل تابستان به خارج و در فصل زمستان به داخل منعکس شود. نتیجتا در مصرف انرژی ساختمان در فصول زمستان و تابستان صرفه جویی تقریبا یکسان به عمل می آید.

خرید پنجره مناسب

نقش و سهم پنجره های تک جداره در مصرف انرژی ساختمان

پنجره ها یکی از مهمترین عوامل گرم شدن و یا سرد شدن ساختمانها هستند. جهت و اندازه پنجره های یک ساختمان تاثیر بسزایی در انرژی مصرفی ساختمانها دارد. تبادل حرارتی ناشی از نصب پنجره ها با هوای خارج یک ساختمان به شرح زیر می باشد.

  • تبادل حرارتی هوای خارج و داخل
  • تبادل حرارتی ناشی از حرارت اکتسابی از نور خورشید

تابش خورشید به اجزاء ساختمان از جمله سقف، دیوار و پنجره باعث گرم شدن پوسته ساختمان میشود و درنهایت این گرما به داخل ساختمان انتقال می یابد. هرچند میزان این گرمایش در زمستان در محاسبات تاسیساتی منظور نمی شود ولی در تابستان قسمت اعظم بار برودتی برای ساختمان های مسکونی را تابش خورشید تشکیل می دهد. در جذب حرارت تشعشعی خورشید، پنجره اساسی ترین نقش را ایفاء میکند. حرارت اکتسابی خورشید براساس عرض جغرافیایی محل، جهت پنجره و نوع پنجره و ساعت پیک محاسبات تعیین میشود. نقطه شبنم هوا در سطح دریا 11/3 درجه سانتیگراد است.
حرارت اکتسابی از خورشید به طور کامل به بار حرارتی اتاق اضافه نمی شود بلکه قسمتی از آن که توسط اجزاء ساختمان جذب و ذخیره میشود به حساب می آید.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *