میزان صرفه جویی انرژی پنجره های دوجداره

میزان صرفه جویی انرژی

تجهیزات ساختمان واقع در مناطق سردسیر و معتدل به پنجره مرغوب و پنجره دوجداره از نظر انرژی حرارتی اولویت چشمگیری نسبت به ساختمانهای واقع در مناطق گرمسیری دارد ولی این نکته را باید متذکر شد که هرچند انرژی صرفه جویی شده گرمایشی در مناطق سردسیر نسبت به مناطق سردسیر و معتدل بسیار پایین است ولی با تجهیز این ساختمانها با پنجره های دو جداره تلفات انرژی سرمایشی ساختمانهای این مناطق که بسیار چشمگیر می باشد نیز کاهش مییابد.
حال که میزان صرفه جویی انرژی به ازاء یک مترمربع زیربنای ساختمان نمونه برای اقلیمهای سه گانه کشور تعیین شده است 11 شهر بزرگ کشور که در اقلیمهای مختلف قرار میگیرند مورد بررسی قرار میگیرند.

  • منطقه معتدل: شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، کرمان و ساری
  • منطقه سردسیر: شهرهای تبریز، اراک و همدان
  • منطقه گرمسیر: شهرهای اهواز و بندرعباس

میزان صرفه جویی انرژی پنجره های دوجداره

انرژی قابل صرفه جویی در شهرهای معتدل

تهران: ساختمان نمونه در تهران همان ساختمان نمونه می باشد. تعداد طبقات این ساختمان  2 طبقه بالای پارکینگ و جمع متراژ مفید آن  1211 مترمربع میباشد.

نتیجه گیری

در این مقاله ابتدا به مقایسه عملکرد پنجره های معمولی تک جداره و پنجره های دو جداره در اتلاف انرژی ساختمان های مسکونی پرداخته شد که نتایج حاکی از کاهش  42 درصدی اتلاف انرژی در صورت استفاده از پنجره های دو جداره بود.
سپس به بهینه سازی پارامترهای پنجره های دو جداره برای دستیابی به عملکرد بهینه این پنجره ها پرداخته شد که بهترین حالت مربوط به پنجره دو جداره است.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *