پنجره های مدرن

پنجره فولادی

پنجره های مدرن امروزی با پنجره های نسل گذشته مانند پنجره فولادی تفاوت و البته مزیتهای زیادی دارند. امروزه استفاده از پنجره آهنی منسوخ شده است. اگر بخواهیم ساده بگوییم مزایای آن به معایبش نمی ارزد و پروفیل های بسیار کارآمدتری در بازار موجودند. برای اطمینان برویم نگاهی به خصوصیات پروفیل آهنی بیاندازیم.

مزایا:

  •  در مقابل ضربه محکم هستند و تغییر شکل نمی دهند.
  •  قابلیت رنگ پذیری دارند.

معایب:

  • پنجره ی آهنی وزن بالایی دارد .این ویژگی در وهله اول حمل و نصب پنجره را دشوار می کند. و از طرفی با بالا بردن وزن کلی ساختمان، باعث عملکرد نامناسب در برابر زلزله می شود.
  •  آهن عایق گرما نیست و باعث اتلاف انرژی در ساختمان می شود.
  • در مجاورت رطوبت و بارندگی به تدریج دچار زنگ زدگی می شود.
  • معمولا انطباق درستی با درز گیری ندارد و درز گیری نامناسب باعث نفوذ آب به خانه در حین بارندگی می شود.
  • حتی در صورت استفاده از شیشه دو جداره، قسمت آهنی پنجره صدا و حرارت را عبور می دهد و عملا استفاده از شیشه مناسب هم کمکی به کارآیی پروفیل فولادی نمی کند.

پنجره های مدرن

پنجره آلومینیومی ساده

اولین ویژگی قابل توجه پروفیل آلومینیومی وزن پایین آن است. این خصوصیت به فرآیند حمل و نصب کمک زیادی میکند. نکته دیگر مقاومت و دوام بالای پنجره آلومینیومی در برابر شرایط جوی، رطوبت و باران است. به علاوه در صورت نیاز به دید و چشم انداز بیشتر در فضا، پروفیل آلومینیومی قابلیت ساخت فریم های کم حجم و نازکتری را می دهد.
با وجود این مزایا فکر نکنید پنجره آلومینیومی هیچ عیبی ندارد! ویژگی منفی این نوع پروفیل هدر دادن انرژی است. اگر در فصل زمستان به پروفیل پنجره تان دست بزنید احتمالا از دمای بسیار پایین آن تعجب خواهید کرد!
اما مزایای پنجره آلومینیومی بسیار زیاد بود یعنی به خاطر یک ایراد باید استفاده را کنار گذاشت؟ نه خیال تان راحت! برای رفع این مشکل ترمال بریک ها وارد بازار شدند.

برای مطالعه مقاله قبلی کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش تبریز تماس بگیرید

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *