انواع پروفیل پنجره

انواع پروفیل پنجره

انواع پروفیل پنجره

کدام نوع پروفیل پنجره برای من مناسب است؟

شاید در نگاه اول مهمترین بخش پنجره همین قاب و پروفیل آن باشد. در اینجا انواع پروفیل پنجره را به همراه مزایا و معایب شان شرح می دهیم تا با توجه به شرایط ساختمان تان بهترین انتخاب را داشته باشید و بدانید که چه نوع پروفیلی برای پنجره شما و قاب پنجره آن مناسب می باشد.

پنجره چوبی

پنجره چوبی قدیمی ترین نوع پنجره است. احتمالا شما هم در خانه های قدیمی یا فیلم و کارتون ها نمونه های آن را دیده باشید. در گذشته به دلیل دسترسی فراوان به چوب، در اکثر خانه ها از همین مصالح برای قاب پنجره استفاده می شد. البته این به معنی منسوخ شدن پروفیل چوبی در ساختمان های امروزی نیست. این مدل پنجره حتی در ساختمان های مدرن هم کار شده و جلوه و اصالت خاصی به فضا بخشیده است.

رنگ گرم و نوع بافت چوب ، زیبایی خاصی دارد که می تواند با توجه به سبک دکوراسیون شما مورد استفاده قرار بگیرد. فارغ از بحث زیبایی بهتر است خصوصیات پنجره چوبی را هم در دو دسته ی مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار دهیم.

انواع پروفیل پنجره

مزایا :

  •  همانطور که میدانید چوب نارسانا است. این خاصیت کمک میکند تا اتلاف حرارت صورت نگیرد و به دلیل عایق حرارتی بودن، در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
  • چوب خاصیت رنگ پذیری دارد و امکان تولید در رنگ های دلخواه شما وجود دارد.
  •  قابلیت ساخت با شیشه دو جداره وجود دارد.
  •  عایق صوتی است و مقاومت خوبی در برابر نور خورشید هم دارد.

معایب :

  • چوب در برابر حریق و آتش سوزی بسیار خطرناک است.
  • امکان نفوذ حشرات، موریانه و پوسیدگی وجود دارد. البته این خاصیت عمومی چوب است و امکان دارد در انواع باکیفیت آن با زدن یک لایه محافظ این خطر به حداقل برسد.
  •  قابلیت نفوذ آب را دارد و به دلیل تغییر حالتی که ممکن است داشته باشد، استفاده از پنجره چوبی در نقاط مرطوب توصیه نمی شود.
  • مقاومت آن در برابر ضربه پایین است.

در مقالات بعدی در مورد پنجره های مدرن و انواع پروفیل های دیگر پنجره ها توضیحاتی را به شما ارایه خواهیم داد امیدواریم که با خ.اندن این مقالات بتوانید تصمیم درستی را در انتخاب پنجره داشته باشید.

خرید پنجره های دوجداره

برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش تبریز تماس بگیرید

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *