مشخصات فنی پروفیل های UPVC


پروفیل های UPVC که از دهه 60 در اروپا تولید و در صنعت درب و پنجره ساختمان به کار گرفته شده اند، دارای دو استاندارد اصلی میباشند. استاندارد کشور انگلستان که به عنوان استاندارد اروپا نیز مورد استفاده قرار می گیرد و با عنوان BS EN 12608 که آخرین ویرایش آن در سال 2003 میباشد. استاندارد دیگری که استاندارد سختگیرانه تری میباشد، استاندارد کشور آلمان و با عنوان RAL GZ716-1 و آخرین ویرایش آن در سال 2008 میلادی می باشد.
استانداردهای BS و RAL از دیدگاههای مختلف پروفیل UPVC را بررسی میکنند که یکی از نکات مهم در آنها استاندارد ضخامت دیواره های اصلی و دیواره های رابط بین آنها (دیواره فرعی) در پروفیل می باشد.
در هر دوی این استانداردها ضخامت بالاتر از 8/2 میلیمتر در دیواره اصلی و همچنین ضخامت بالاتر از 5/2 در دیواره فرعی به عنوان پروفیل نوع A و یا کلاس یک در نظر گرفته میشود.

مشخصات فنی پروفیلهای UPVC


ضخامت های بالاتر از 5/4 در دیواره اصلی و بالاتر از 4 میلیمتر در دیواره فرعی نیز به عنوان پروفیل های نوع B و یا کلاس دو مطرح می شوند.
در استاندارد RAL همین دو نوع پروفیل از نظر ضخامت دیواره معرفی و بررسی میشوند ولی در استاندارد BS نوع سومی نیز تعریف شده است که بر اساس توافق بین سازنده و خریدار است که به آن C گفته میشود. در این کلاس هیچ محدودیتی برای ابعاد در نظر گرفته نشده است و ملاک، ابعاد اعلامی توسط تولیدکننده است.
از نظر اقلیمی نیز دو رده اقلیمی ( M اقلیم معتدل ) و ( S اقلیم سخت ) در نظر گرفته میشود که مشخصات آن در استاندارد 12291 آمده است. مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران هم به عنوان متولی تدوین استاندارد ملی تجهیزات و مصالح ساختمانی، تحقیقات و مطالعات گسترده ای در این زمینه، صورت داده است و استاندارد BS EN 12608 را به عنوان استاندارد مناسب، انتخاب و ترجمه نموده است، که در نهایت جهت انتشار کمیته ملی استاندارد در اختیار سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار گرفته است.

برای اطلاع از قیمت در و پنجره با بخش فروش تبریز تماس حاصل فرمایید.

نویسنده
نویسنده
حبیب ایرانی نویسنده مقالات سایت گروه صنعتی خجسته (پنجره تبریز )| طراح و مجری انواع درب و پنجره آلومینیومی دوجداره یو پی وی سی upvc ترمال بریک - نانترمال - وین تک در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *